بحثی پیرامون تبادل لینک

بازاریابی , بازاریابی چیست
۱۳۸۸-۰۷-۰۹
خواسته ها
۱۳۸۸-۰۹-۰۸

بحثی پیرامون تبادل لینک

یکی از پدیده های جالب وب ایرانی بحث تبادل لینک است.اساسا این طرز تفکر به گذشته وبلاگها بر‌ می‌گردد.دید درستی در این زمینه وجود ندارد.اگر ساده بخواهیم تحلیل کنیم باید بگویم هدف از لینک و تبادل لینک می‌تواند ۳ چیز باشد:
۱-افزایش تعداد بازدیدکنندگان وبلاگ ۲-بالاتر رفتن رتبه وبلاگ در فضای وبلاگها ۳- قرار گرفتن در صدر جستجوها. من درک نمی‌کنم گذاشتن لینک در سایدبار چگونه به صمیمیت منجر خواهد شد؟؟
تاکنون مدلهای زیادی برای لینکدونی در فضای وبلاگها تجربه شده است.گاه افراد لینک وبلاگهایی را که می‌خوانند را می‌گذارند.عده‌ای وبلاگهای ناشناخته را جهت معرفی بهتر انها در لینکدونی قرار می‌دهند.بعضی نیز فقط لینک دوستانشان را می‌گذارند.عده‌ای هم با قرار دادن عنوان “تبادل لینک” هرکس را که به انها لینک دهد لینک می‌دهند.اما این مدل اخر ناشی از یک سوءتفاهم است.
متاسفانه این فکر اشتباه هنوز وجود دارد که هرچه یک وبلاگ در لینکدونی وبلاگهای بیشتری قرار داشته باشد در مرتبه بالاتری قرار خواهد گرفت .اگر شما نگاهی به الگوریتمهای جدید “تکنوراتی و گوگل ” بیاندازید (حدود چند ماه قبل در وب منتشر شدند) خواهید دید که این موضوع تاثیر بسیار اندکی در افزایش رتبه خواهد داشت.
گوگل:اساسا هیچ کاری با لینکدونی شما ندارد.یعنی صفر !
تکنوراتی: لینکدونی‌ها را نیز ایندکس می‌کند.اما با ارزش پایین!
پس چه چیز مهم است؟؟!! از نظر این دو مطالبی که به روز تولید می‌شوند (پستها) و همچنین لینکهایی که در پستها قرار دارند مهم هستند.وبلاگی که لینک ان در لینکدونی ۱۰۰۰ وبلاگ باشد اما دیر به دیر update شود در برابر وبلاگی که مرتب اپدیت می‌کند و دیگران هم به پستهای او لینک می‌دهند بسیار رتبه پایینتری دارد.
پس نگاه خود را عوض کنیم.لینکدونی چندان مهم نیست(البته کاملا هم بی‌اثر نیست!) ان چیز که مهم است لینک در داخل پستها است.یکی دیگر از چیزهایی که حتی برای بلاگرهای غربی هم هنوز جا نیافتاده اهمیت rss در نظر گوگل و تکنوراتی است.در اینباره بعدها خواهم گفت.
-اما از نظر خواننده‌ها :در بالا نگرش سرویسهای جستجو وبلاگی را گفتم.اما نگرش خواننده‌های وبلاگها متفادت است.همانگونه که در پست قبلی از قول دوست خوبم منیری عزیز گفتم : بسیاری از خواننده‌ها تازه‌ها را ازطریق لینکدونی دنبال می‌کنند.حتی ممکن است وبلاگهای جدید را هم از لینکدونی پیدا کنند.به نظر من این یک روش است هرچند که کاملا قدیمی شده اما تا مدتها کاربرد زیادی خواهد داشت.
www.qmp.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *