بازاریابی اینترنتی

استراتژی تجاری اسب تروا
۱۳۹۴-۰۶-۱۷
درجایی که همه رشوه می‌دهند ، باید رشوه داد؟
۱۳۹۵-۰۵-۰۸

بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی یکی از روش های مفید و ضروری بازاریابی در عصر کنونی به شمار می رود. قطعا این نوع بازاریابی در یک فرایند بلند مدت به وضعیت کنونی خود رسیده است و در چند سال آینده نقش بسیار مهمی در بازاریابی ایران خواهد داشت. بازاریابی اینترنتی تعاریف مختلفی را با خود به همراه دارد.

در کل یک تعریف ساده از بازاریابی اینترنتی تمام فعالیت های تحت شبکه اینترنت را شامل می گردد. مواردی از جمله یک وب سایت مناسب ، بنرهای تبلیغاتی و اینترنتی و ارسال ایمیل های متصل به سایت و دیگر موارد که از این روش ها بهره می برند و افرادی که به سایت شما مراجعه می نمایند. تنها تحت یک بازاریابی اینترنتی نیستند و این بازاریابی، مشتریان شما را به یک مشتری بالفعل تبدیل و حتی شاید با فرض در نظر گرفتن شرایط دیگر، به یک مشتری وفادار تبدیل می گردد. به اعتقاد مشاورین پارک بازاریابی ایران حال که بازاریابی اینترنتی به صورت روز افزون و ساعت به ساعت در حال رشد و پیشرفت می باشد به نظر می رسد بازار ایران نیز نباید از این قافله عقب بماند. البته بازاریابی تنها از یک روش پیروی نمی نماید بلکه از زیر مجموعه های بسیاری تشکیل شده که در این مقاله قصد داریم به تعدادی از این موارد که منجر به یک بازاریابی اصولی و سودمند می گردد.

یکی از موارد مهم در بازاریابی اینترنتی بازاریابی در موتورهای جستجوگر می باشد. در عصر حاضر یکی از عوامل موثر در بازاریابی اینترنتی SEO (بهینه سازی در موتورهای جستجوگر) می باشد. سئو یعنی بهینه نمودن وب سایت بر اساس الگوریتم های موتورهای جستجوگر از قبیل گوگل و یاهو می باشد.

امروزه مردم به منظور خرید مایحتاج خود مخصوصاً محصولات با درگیری بالا بی درنگ وارد شبکه جهانی اینترنت شده و به جستجو می پردازند. بنابراین افزایش رتبه در موتورهای جستجوگر و دیده شده در صفحه اول نتایج گوگل یکی از مهم ترین عوامل تأثیر گذار می باشد.

روش های دیگر شامل بازاریابی بر اساس شبکه های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی وبلاگی می باشد. بازاریابی شبکه های اجتماعی که این روزها بر اساس مدل های متفاوت قابل بهره برداری است در واقع از شبکه های مجازی اینترنت به منظور ایجاد یک ارتباط چند وجهی بهره می برد و این شبکه وظیفه ارائه محصولات و خدمات شما را به مشتریان شما دارد. این ابزار به شما امکان می دهد که مشتریان خود را کنترل و رهگیری نمایید و با توجه به رفتار مصرف کنندگان خود مسیرهای بازاریابی خود را تغییر دهید.

البته رساندن پیام به مشتریان در شبکه مجازی اینترنت به شکل های مختلف امکان پذیر است. اولین گام طراحی و راه اندازی یک وب سایت جهت بازاریابی اینترنتی می باشد که این وب سایت شامل متن ها، تصاویر، صدا، تیزر و … بوده و یک رسانه قوی جهت معرفی محصولات و خدمات شما می باشد.

گام دوم معرفی وب سایت شما از طریق SEO ، تبلیغ در مجلات و روزنامه مرتبط و معتبر و ایجاد محیط تبلیغاتی مناسب به منظور تغییر جهت مشتریان به طرف وب سایت شما می باشد.

اما چگونه باید این فعالیت ها را مطابق برنامه زمانی انجام داد و چه مواردی برای مشتریان ایرانی در زمان رجوع به یک وب سایت مهم است. محققان پارک بازاریابی ایران در مقالات بعدی به سوالات شما در این مورد پاسخ خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *